Światło podczerwieni ma bardzo szerokie zastosowanie: w medycynie, w noktowizji czy też jako promienniki podczerwieni.

W medycynie promienie podczerwieni mają korzystny wpływ m.in. na poprawę krążenia, zmniejszenie napięcia mięśniowego, działanie przeciwbólowe poprzez podwyższenie progu odczuwania bólu, przyspieszenie przemiany materii. Wykorzystywane są przy leczeniu ran (długi okres gojenia). Promienie podczerwieni redukują stres, zmęczenie i ból głowy. Promienie podczerwieni są wykorzystywane również w inkubatorach do ogrzania wcześniaków. Odczuwalne ciepło wytwarzane przez podczerwień jest bardzo ważne dla noworodka i korzystnie wpływa na skórę i funkcjonowanie całego organizmu.  

PANELE GRZEWCZE W TWOJEJ KUCHNI

Kuchnia to miejsce pełne smaków i zapachów. To specjalne miejsce w każdym domu. To tutaj odbywają się najlepsze biesiady z przyjaciółmi. To tutaj przychodzą Ci do głowy różne świetne pomysły. To tutaj robisz listę zakupów do domu. Brakuje Ci miejsca, gdzie szybko zanotujesz czego brakuje Ci w lodówce? Zrobisz listę zakupów? Zostawisz domownikom szybką wiadomość? 

Zanotujesz swoją myśl, żeby Ci nie umknęła? Doskonałym rozwiązaniem jest tablica grzewcza. Tablica grzewcza, która będzie twoim podręcznym notesem w kuchni i organizatorem życia domowników.

Panele grzewcze montuje się na suficie bądź na ścianie. Zaleca się montaż panelu na wysokości 140 cm – 160 cm od podłogi do środka panelu. Montaż jest łatwy i szybki. Panele grzewcze INFRARED HAUS należy podłączyć do uziemionej instalacji elektrycznej. Montaż trwa kilka godzin w ciągu jednego dnia.     

Panele grzewcze na podczerwień to również możliwość pełnej kontroli temperatury w każdym pomieszczeniu 
z osobna. Wolisz niższą temperaturę w sypialni przy jednoczesnej wyższej temperaturze w salonie? Chcesz kontrolować temperaturę w Twoim domu na odległość, podczas Twojej nieobecności? Wracasz do ciepłego domu? Jest to możliwe. Zapewnia to system sterowania polskiej marki SALUS CONTROL. Dopasujemy sterowanie do Twoich indywidualnych potrzeb.